Navšívte Virtual Bitland

Ahoj, bitlandskí bádatelia.

Máme za sebou prvých 10 dní cesty za pokladmi Bitlandu.

Čo nám priniesli ?

Odvaha zapojiť sa do tejto nebezpečnej výpravy vám rozhodne nechýba. Zaznamenali sme 152 nových registrácií pátračov.

Prvé On-Line stretnutie sa uskutočnilo 10.1.2005. Tam ste pochopili, že na nebezpečenstvo sa treba dobre pripraviť. Preto sme sa zoznámili s kódovanými správami, vyskúšali sme si vás, ako dobre narábate s klávesnicou. Ďatľotest preveril, akí ste rýchli v písaní na klávesnici, ale nešlo len o rýchlosť. Kto ešte nevie, ako napísať veľkými písmenami slovo "ŽRIEBÄ", odpoveď nájde na www.bitland.sk/caroskola/diakritika.htm. Ukázali sme si, ako zistiť svoje postavenie v súťaži a pripravili sa na prvú ozajstnú skúšku zdatnosti - turnaj v licitovanom Pentamine. Každý, kto sa aktívne zapojil do riešenia úloh tohto úvodného bitlandského stretnutia, získal body do Bitboja.

Druhé On-line stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok 13.1.2005. Po krátkom zoznámení so súpermi a turnajovou hrou, ktorou bolo licitované Pentamino, nastal čas začiatku turnaja. 13:57 začal prvý súboj a vzápätí séria ďalších. Turnaja sa zúčastnilo 31 hráčov. Homer sa však stihol počas turnaja trikrát zaregistrovať, takže reálny počet je 29. Odohralo sa 84 súbojov, priebeh turnaja trocha ovplyvnil výpadok servera (no, robíme čo môžeme, ale ešte občas čosi padne). A takto vyzerá tabuľka výsledkov.


Tabulka výsledkov

Každý hráč dostal pridelené štartovné číslo, vo svojom riadku má uvedené výsledky súbojov, v ktorých začínal licitáciu, v stĺpci výsledky súbojov, kde začínal zohrávku. O poradí rozhodoval počet víťazstiev. Pri rovnosti rozhodoval nižší počet prehier. Všetci zúčastnení získali body do Bitboja, víťaz žolík ich dostal rovných 50.

Aj mimo On-line stretnutí je na Bitlande zväčša čulý ruch. Okrem dopoludnia, kedy sem zavíta len sem-tam nejaká trieda zrejme na hodine informatiky alebo maródi s internetom pri posteli, môžete až do neskorého večera a to aj cez víkend na Bitlande niekoho stretnúť. Najhustejšia prevádzka býva medzi 13.00-16.00 hod.

Góly,body,sekundy ...

Prvých desať dní súťaže prinieslo 1120 rekordov v disciplínach Bilariády, 423 súbojov Matboja. V náboji boli Vyriešené 4 maľované krížovky, dostali sme aj prvé riešenie šachovej miniatúry.

Upozorňujeme všetkých zaregistrovaných !!! Ak máte menej ako 16 rokov (k 1.1.2005), môžete súťažiť o zaujímavé ceny. Musíte však správne vyplniť registračný formulár (Meno, dátum narodenia, školu, ktorú navštevujete, ročník). Získate tým štartovný bonus 10 bodov do každej matbojovej hry (spolu 130 bodov).

V súťaži si zatiaľ veľmi dobre počínajú žiaci Gymnázia M.Galandu Turčianske Teplice, Gymnázia P.J.Šafárika Rožňava, Gymnázia Sabinov, ZŠ s MŠ Slovenská Ves a ZŠ Križovany. Podrobné výsledky nájdeš bitlandskom Bitboji a tabuľkách súťaží.

Do súťaže tímov o finálové sústredenie na Bitlande sa zaregistrovali 3 ďalšie tímy zo ZŠ Domaniža, ZŠ Slovenská Ves a ZŠ Križovany. Keďže tím Rudá Ruka je kvôli veku svojich členov mimo súťaž, V tejto chvíli sú na postupových pozíciach všetky štyri zostávajúce tímy. Možnosť prihlásiť svoj školský tím stále trvá.

Čo nás čaká v najbližších dňoch ?

Už vo štvrtok 20.1.2005 v čase 13:30-15:00 je na programe ďalšia On-line stretávka. Budeme hľadať unesenú veštkyňu. Prídete ? Pomôžete ? Za každú stopu, ktorá povedie k jej nájdeniu, je vypísaná odmena.

Stále môžete posielať svoje príspevky do súťaže minifilmov o tričko s logom Bitlandu. Ako na minifilmy, prezradí čaroškola na www.bitland.sk/caroskola.