BeTeeL 1
Bitlandské noviny 2005/2006

Milý Bitlanďák. Vitaj na Virtual Bitlande.
Dnešné číslo Beteel ti prináša ti dôležité informácie a zároveň je pomôckou k On-line stretnutiu 20. 10. 2005.

Beteel -  Bitlandské noviny


Z mapy Bitlandu sa k BeTeeL dostaneš cez obrázok novín.Zrejme si už počul a možno aj zažil, že na Bitlande môžeš :

 

Dnes bude asi najdôležitejšie prezradiť vám pravidlá dlhodobej súťaže Bitboj a predstaviť možnosti aktivít na Virtual Bitlande:

Aktuálny stav v súťaži ti prezradí Guinessova knihaGuinessova kniha rekordov

Práve dnes začína nové kolo tejto súťaže. Súťažia jednotlivci aj tímy. Zbierajú bodíky najmä za svoju šikovnosť a tvorivosť. Niekedy pomôže kusisko šťastia alebo štipka umu. „No ale načo sú vám body ?“ Pýtala sa pravidelne Maťa. Vravím jej : „Maťka, môžeš sa potom s nami stretnúť na sústredení alebo v tábore. Tam pozývame 4 najlepšie (maximálne 5-členné) tímy doplnené o najlepších jednotlivcov z prvej 30-tky výsledkovej listiny. Chceš ?“ Maťa bola s nami na sústredení aj v tábore a už sa nepýta, nájdeme ju vždy na popredných miestach v súťaži.

Za čo sú bodíky ? Dnes si predstavíme niekoľko bodovaných aktivít.

Prvou sú On-line stretnutia pomocou klienta VirtualBitland. Naše dni sú štvrtky 14:30-16:30. Tu na teba čaká zvyčajne niekoľko ľahších úloh, ktoré ak stihneš počas stretnutia vyriešiť, máš bodíky. O výsledkoch On-line stretnutí pravidelne informuje portál Bitlandu www.bitland.sk.

 

 

Ďalšou je Náboj. To sú Maľované krížovky a Šachové miniatúry (k nim sa dostaneš cez maják na Bitlandskej mape) a úlohy programátorské, šifry a matematické hlavolamy ti predstavuje portál Bitlandu na adrese www.bitland.sk/naboj. Zvyčajne sú to úlohy, ktoré za pár minút nevyriešiš. Vždy sa na Bitlande včas dozvieš, keď sa objaví nová séria úloh, termín dokedy prijímame riešenia, ktoré sa potom vyhodnocujú a obodujú.

Treťou veľmi obľúbenou možnosťou, ako zbierať bodíky sú súboje v logických hrách, takzvaný Matboj. Dnes máš k dispozícii 4 základné hry – Piškvorky, Trax, Šach a Pentamíno. Každá z hier má však niekoľko rôznych variácií. Už zajtra (Piatok 21.10.) bude k dispozícii VirtualBitlandKlient, ktorý ti sprístupní ďalšie dve hry – Reversi a Klobásky. Do konca októbra by mali pribudnúť ešte dve ďalšie hry – Formule a Hexamína. Každá z hier Matboja má svoje rebríčkové hodnotenie, navyše organizujeme pravidelné týždňové turnaje so samostatným hodnotením.

Si na Bitlande sám ? Nevadí. Zbieraj bodíky v Bilariáde. Tá ti ponúka momentálne tri hry pre jedného hráča

Každá z týchto troch hier má niekoľko obmenených variácií a v každej z nich môžeš získať nielen body za dosiahnutý výkon, ale v prípade rekordu aj bodíky do rubriky Guinessova kniha rekordov.

No a to ešte stále nie je všetko. Veľký priestor dávame aj mladým tvorcom. Tvorcom čoho ? No všeličoho, napr. www stránok, počítačových programov, animácií, obrázkov, ale nielen počítačových. Prijímame aj fotografie vašich kresieb, sôch a ďalších umeleckých výtvorov. Ďalšou kategóriou sú básničky – literárne umenie. O všetkom ale platí dôležité – buďte čestní a posielajte nám len vaše vlastné práce. Všetky prijaté práce umiestňujeme do galérie bitlandskej Rubyškoly. Každý týždeň prebieha hlasovanie o najkrajšie, najobľúbenejšie príspevky a bodíky získavajú nielen ocenení ale aj úspešne hlasujúci bitlanďáci. Trocha podrobnejšie si o tom porozprávame nabudúce.

Na dnes je to už všetko.

Pet.

Archív BeTeeL

Program ON-Line stretnutí

Bodovanie na Bitlande