Mapa, návody, pravidlá

Vitaj na Virtual Bitlande! A čo ďalej ?

V tejto krajine sa neviditeľní bitkovia (maličkí nositelia informácii) veľmi snažia, aby sa ti tu páčilo.

Čo ti ponúkajú?

  • nájsť si kamarátov a stretávať sa s nimi (Klábosy, Pošta)
  • zahrať sa s nimi (Matboj, Spoločenské hry)
  • sám seba prekonávať (Bilariáda, Náboj)
  • vyskúšať si, čo dokážeš a vieš (Bitboj, Matboj, Náboj, Bilariáda)
  • objavovať a dozvedať sa nové zaujímavosti (Čaroškola)
  • pochváliť sa kamarátom svojimi výtvormi (Art Klub)
  • stretnúť so svojimi novými kamarátmi v letnom super tábore na Bitlande (Bitboj)
  • A navyše občas na Virtual Bitlande bitkovia vyhlásia presný čas štartu veľkej súťaže (Grand Prix). V nej sa Bitlanďáci majú čo najskôr dostať k nejakému tajnému miestu, nájsť poklad, vypátrať záhadu, niekoho zachrániť... To aby si si tiež skúsil, ako dokážeš vyriešiť napínavé a zložité situácie a zažil malé virtual dobrodružstvo.

Ako sa tu žije?

Ku všetkým vymoženostiam bitkrajiny sa dostaneš cez ponuku Bitland alebo z mapy.


1. Chceš sa porozprávať s inými návštevníkmi Bitlandu?

Bitlandské klábosky

Bitlandské klábosy sú na to ako stvorené. Do spodného riadku napíš správu a stlač ENTER. Správa príde všetkým pripojeným Bitlanďákom. Klábosy však majú mnoho ďalších možností (Pozri Klábosy detailne). Že tvoj kamarát práve nie je na Bitlande? Žiaden problém! Nechaj mu odkaz v Bitlandskej pošte.


Bitlandská pošta

Tu môžeš písať aj bitkom svoje želania, návrhy, či problémy v ich bitkrajine.


2. Náboj, Matboj, Grand prix, Bilariáda a Art Klub – všade môžeš získavať body do Bitboja. A čo to vlastne je? (Neboj sa, nebude tiecť krv, skôr sa ti bude dymiť z hlavy, alebo z klávesnice) Je to boj, v ktorom si so svojimi kamarátmi meriaš sily (šikovnosť, vedomosti, um, zručnosti, nápady). Ak máš záujem o letný super tábor na Bitlande, zároveň bojuješ o účasť v ňom. Prehľad o tom ako stojíš v bitboji získaš cez ponuku Zobraziť/Bitboj. Ak ťa zaujímajú body a zápasy len z niektorej časti Bitboja pozri si Zobraziť/Tabuľky, rekordy. Za vytvorenie a udržanie rekordu ti tiež pribúdajú nejaké body do bitboja.


Guinessova kniha rekordov

(Guinessova kniha rekordov). Guinessovka je aj na mape a pustí ťa k všetkým gólom bodom a sekundám.


Matboj

Matboj sú hry, v ktorých môžeš vyzvať na súboj pripojených Bitlanďákov. Zvoľ si hru a objavia sa ti prázdne hracie plány alebo hráči, ktorí čakajú na súpera. Kliknutím do krúžku si vyber súpera alebo voľný hrací plán. Potom sa ti zobrazia pravidlá. Ak hru nepoznáš, dobre si ich prečítaj! Potom hraj alebo čakaj na súpera!


Náboj

Náboj - to sú rôzne zaujímavé úlohy od Maľovaných krížoviek cez šachové, matematické hlavolamy, šifry až k programovaniu. (Ak sú pre teba ťažké alebo neznáme, môžeš sa učiť ich riešiť už v budúcom školskom roku v bitlandskej čaroškole.) Úlohy môžeš riešiť aj mimo Bitlandu, ale príliš si nedávaj načas, lebo u niektorých úloh sa hodnotí len najrýchlejšie odovzdané správne riešenie, inde aj 10, či viac najlepších.


Bilariáda

Bilariáda – Ak sa na Bitlande nenašiel nikto kto by si s tebou zmeral sily, skús prekonať sám seba. Vyber si hru, ak nepoznáš pravidlá dobre si ich prečítaj a pusť sa do toho!


Grand prix

Grand Prix – Ostrieľaní Bitlanďáci-táborníci už vedia, aké napätie a vypätie zavládne v družinách v týchto vzrušujúcich chvíľach. VirtualBitland umožní riadiť túto veľkú hru, sledovať celú situáciu, svoje objavy aj úspechy protivníkov a zapájať sa do pátrania. Počas roka sa bitkovia vynasnažia pripraviť vám niekoľko individuálnych aj medziškolských GrandPrix súťaží.


Spoločenské hry

3. Spoločenské hry – Zatiaľ sa rozbehla hra Hádaj na čo myslím. Môžete si pozrieť ako Bitlanďáci uhádli prvú hádanku, ktorú vyhlásil Pet. Víťaz vyhlási a riadi ďalšiu hádanku. Ostatní mu kladú otázky a on, keď sa pripojí, na nich odpovie. K dispozícii je aj obľúbená Šibenička.


www vzdelávacie moduly

Bitkovia usilovne pripravujú aj Čaroškolu, kde sa budete môcť naučiť to čo vás zaujíma. (Niektorí bitlanďáci sa už chcú učiť riešiť maľované krížovky, či tajné písmo a šifry. Možno aj teba zaujíma niečo, o čom ťažko zháňaš informácie vo svojom okolí. Cez internet je zrazu tvojím okolím celý svet. Napíš bitkom do pošty návrh na predmet našej internetovej čaroškoly).


Beteel -  Bitlandské noviny

BeTeeL - V bitlandských novinách nájdete aktuálne informácie, čo je nové na Bitlande a časom sa budete môcť stať aj prispievateľmi.


Artclub

Art Klub - Je horúca novinka. Ponúka vám možnosť prezentovať svoje výtvory rôzneho druhu (obrázky, príbehy, hádanky, vtipy, animácie, programy, básničky). Môžete si v ňom vytvoriťť vlastný, hoci aj zábavný predmet do Rubyškoly alebo vlastný časopis. Chýba už len málo a v Art Klube si vytvoríš aj svoju vlastnú hru.